Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Zakup mieszkania

Zakup mieszkania

Czasem bywa w życiu różnie, jednak najczęstsza sytuacja, to ta kiedy zakładamy rodzinę lub chcemy się usamodzielnić i nie mamy gdzie mieszkać. Właśnie w tym momencie przychodzi chwila na podjęcie bardzo ważnej decyzji, często takiej, która zaważy na losie naszego życia przez najbliższe kilka lat. Zakup mieszkania, domu, a może budowa? Decyzja pozostaje indywidualna, nikogo nie można zmusić do mieszkania w bloku, czy innym niekorzystnym dla nas miejscu.

Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru?

Po pierwsze lokalizacja, odludzie to niezbyt dobre rozwiązanie, chyba, że interesuje nas cisza, spokój i posiadamy własny samochód, z którego możemy skorzystać w dowolnej chwili. Po drugie sąsiedzi. Melina czy inny nieprzyjemny obywatel może bardzo uprzykrzyć nam życie, a przecież po powrocie z pracy raczej marzy nam się spokój, cisza i odpoczynek. Czas przejść do kwestii samego lokalu. Metraż mieszkania czy domu, teren zielony oraz inne udogodnienia, jak winda, strzeżone osiedle, domofon. Coraz popularniejsze na obecnym rynku stają się mieszkania i domy budowane przez deweloperów, często przybierają one charakter jakby małych osiedli, na których budowane są budynki w taki sam sposób, wykorzystujące identyczny charakter zabudowy i wykończenia. Jeśli jednak nie przekonują nas ofert możemy spróbować wybrać coś z rynku wtórnego.

Finanse

Plany piękne, jednak co zrobić, gdy nasz budżet nie pozwala na zbyt duże szaleństwo. Kawalerka dla rodziny z dwójką dzieci to niezbyt korzystne rozwiązanie, większy metraż oczywiście wiąże się z podniesieniem kosztów. W sytuacji, gdy nie ma nam kto pomóc możemy wykorzystać kredyt mieszkaniowy. Pożyczki, kredyty to przyjemne posunięcie, w krótkim czasie na konto otrzymujemy bardzo dużą sumę pieniędzy, jednak rzeczywistość bywa okrutniejsza. Niestety musimy pamiętać o spłacie rat, z miesiąca na miesiąc, z roku na rok jest to nieuniknione. Kredyt hipoteczny dawany jest na podstawie naszego dochodu, a także niestety dajemy coś w zastaw, jakąś nieruchomość.

Z jednej strony nie musimy się niczym martwić, z innej jest to długi okres, w którym różna sytuacja może nas spotkać. Zanim podpiszemy odpowiednie dokumenty należy zapoznać się z każdą stroną. Często niekorzystne informacje ukryte są, pojawiają się tylko przy pomocy drobnego druku, który nie jest dobrze widoczny. Dodatkowe opłaty, koszty to coś co może zepsuć nam cały plan, cieszenia się ze swojego nowego domu, mieszkania czy innego lokalu, który nas zainteresuje. Warto pamiętać, kredyty są dla ludzi, tylko trzeba poprawnie z nich korzystać.