Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Mieszkanie do remontu czy pod klucz?

Mieszkanie do remontu czy pod klucz?

Zakup mieszkania to nie lada wyzwanie dla niejednej osoby, jednak decydując się na taki krok, należy zastanowić się w szczególności nad tym, czy kupić mieszkanie przeznaczone do kapitalnego remontu, czy też takie, które wystarczy tylko zaaranżować, kupując wszelkie niezbędne meble oraz dodatki.

Mieszkanie przeznaczone do remontu

Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania warto wybrać się do biura nieruchomości, które z pewnością pomoże dokonać właściwego wyboru. Jeśli chodzi o mieszkania przeznaczone do generalnego remontu, są one o wiele tańsze od tych gotowych pod klucz, jednak należy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia gruntownych prac, nie zapominając przy tym o zwiększonych nakładach finansowych. Wymiana podłóg, wyrównanie ścian, wykonanie nowej instalacji grzewczej, elektrycznej oraz kanalizacyjnej to prace, które nie tylko są dosyć kosztowne, ale również zajmują sporo cennego czasu. Plusem takiego rozwiązania jest jednak to, że dane mieszkanie można wyremontować tak, jak się tylko będzie chciało, dzięki czemu w każdym pomieszczeniu będziemy się bardzo dobrze czuć. Gruntowne prace remontowe związane są również z koniecznością zaangażowania ekipy budowlano-remontowej, która może wprawdzie z wszystkim dosyć szybko się uwinąć, jednak w międzyczasie mogą wyskoczyć różnego rodzaju niespodzianki.

Mieszkanie pod klucz

Mieszkania, które przeznaczone są pod tzw. klucz, nie wymagają konieczności przeprowadzenia czasochłonnych prac, gdyż z reguły wystarczy jedynie pomalować ściany oraz zakupić wszelkie niezbędne meble i dodatki. Takie mieszkania są oczywiście nieco droższe, gdyż są przygotowywane na to, aby się do nich wprowadzić. Drobne prace można przeprowadzić samodzielnie, oszczędzając w ten sposób niemałą kwotę środków finansowych. Decydując się na zakup takiego właśnie mieszkania, należy bardzo dokładnie zastanowić się nad tym, gdzie ustawić poszczególne meble, co może sprawić wiele problemów zwłaszcza wtedy, gdy mamy już coś upatrzone, jednak z uwagi na wielkość danego pomieszczenia mebli nie będzie się udało ustawić, tak jak się będzie chciało. Z kolei z uwagi na brak konieczności zaangażowania ekipy budowlanej można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również dosyć szybko wprowadzić się do nowego lokum. Mieszkania pod klucz cieszą się dosyć sporą popularnością, ponieważ w obecnych czasach większości osób zależy na tym, aby jak najszybciej się wprowadzić bez konieczności przeprowadzania czasochłonnych prac, rozpoczynając tym samym nowy etap w życiu.