Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 20, 2021 in Inne tematy |

Dlaczego warto oglądać seriale tureckie?

Dlaczego warto oglądać seriale tureckie?

Podobnie jak kiedyś produkcje latynoamerykańskie, tak teraz seriale tureckie zdobywają szereg pozytywnych rekomendacji, przeżywają okres prosperity, kiedy to coraz więcej obywateli Turcji ale też fanów seriali na całym świecie, w tym od pewnego czasu również telemaniacy z Polski. Jeśli słyszałeś pozytywne rekomendacje o tych serialach, bądź spotykasz się z pozytywnymi ocenami ich treści ze strony znajomych, warto byś wiedział, na czym polega sekret produkcji.

Dlaczego seriale tureckie są tak bardzo popularne? 

W serialach tureckich, bierze udział śmietanka aktorska państwa leżącego nas Bosforem. Jedną z nich jest Demet Özdemir, która zagrała m.in. w ‘ Miłości i przeznaczeniu’, ‘Wymarzonej miłości’, ‘Imperium Miłości’. O ile w innych państwach, zdarza się, że czołowi aktorzy unikają gry w serialach o tyle dla tureckich artystów, fakt, że reżyserzy którzy opracowują produkcje, chcą by seriale tureckie zaszczycili swą obecnością czołowi aktorzy jest dla nich nobilitacją, znakiem uznania, tego, że są naprawdę dobrzy. Na kanale Netflix, gdzie prezentowane są seriale kręcone nad Bosforem, biorą w nich udział jedynie najlepsi aktorzy, bardzo trudno jest się do nich dostać, gdyż castingi są bardzo wymagające, co sprawia, że widz otrzymuje produkt w najwyższej jakości. Reżyserzy też nie są z przypadku, gdyż turecka kinematografia bardzo dba o to, żeby świat cały czas uznawał produkcje kręcone w Stambule, Ankarze, Bursie oraz w innych miastach w Turcji za te czołowe, wyróżniające się.

Gdzie w Polsce można śledzić seriale tureckie?

Od pewnego razu, polscy telemaniacy mogą oglądać seriale produkowane w państwie położonym nad Bosforem na Netflix, TVP VOD, jednak fani zwykle wybierają kanał Dizi, gdzie przez całą dobę mogą obserwować ulubione seriale tureckie. W ramach usług WP Pilot oraz PLAY NOW, miłośnik seriali z Polski otrzymuje możliwość śledzenia swoich ulubionych produkcji w wysokiej jakości HD oraz w j. polskim. Z każdym kolejnym rokiem, seriale kręcone w orientalnym państwie nad Bosforem są coraz lepsze, wydaje się też że prawdziwy rozkwit tych produkcji dopiero przed nami.

 

Kategoria: rozrywka