Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2023 in Wnętrze |

Dlaczego warto inwestować w porządny materac?

Dlaczego warto inwestować w porządny materac?

Wielu z nas może nie zdawać sobie sprawy z tego, że materac, jaki posiadamy w swoim łóżku, ma naprawde istotne znaczenie dla jakości snu. Dlatego też nie warto oszczędzać na tym elemencie wyposażenia łóżka, a lepiej jest zdecydować się na produkt, który faktycznie będzie spełniał swoją funkcję. W tym artykule dowiesz się, czemu inwestycja w porządny materac jest naprawdę opłacalna.

Porządny materac to komfortowy sen

Wysokiej jakości materac to przede wszystkim komfortowy sen. Dlaczego? Ponieważ nie zmusza on nas do częstej zmiany pozycji. W łóżku, w którym jest nam niewygodnie, zazwyczaj nieustannie przewracamy się z boku na bok, co zdecydowanie utrudnia nam zaśnięcie. Staramy się bowiem znaleźć taką pozycję, w której będziemy czuli się dobrze. Jednakże na niskiej jakości materacu nigdy nie będzie to w pełni możliwe, gdyż przyczynia się on do częstej zmiany pozycji także w trakcie snu. Z kolei to sprawia, że niejednokrotnie przebudzamy się w ciągu nocy, a nasz wypoczynek jest zakłócony. Ponadto obniża się znacznie jakość i komfort snu, co kończy się tym, iż rano budzimy się zmęczeni i w nie najlepszym humorze. Dlatego też inwestycja w porządny materac jest tak korzystna dla komfortu naszego wypoczynku. Przykładowo dobrze sprawdza się tutaj materace kieszeniowe, które oferuje SleepingHouse.

Inwestycja w prawidłowe wsparcie kręgosłupa

Stary, odkształcony i zużyty materac ma także zły wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa. Dlatego też należy regularnie wymieniać materac oraz decydować się na taki, który będzie stanowił właściwe wsparcie sylwetki. Na szczęście można w bardzo łatwy sposób zweryfikować to, czy Twój materac jest dla ciebie odpowiedni i czy nadaje się jeszcze do użytku. Jeśli podczas wypoczynku odczuwasz dyskomfort związany z niewłaściwym podparciem pleców, a rano wstajesz z łóżka z bólem kręgosłupa, jest to znak, że powinieneś zaopatrzyć się w inny model materaca. Ponadto inwestycja w dobre jakościowe podłoże do spania jest szczególnie korzystna w przypadku osób zmagających się z problemami i schorzeniami kręgosłupa. Odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb materac pomoże Ci pozbyć się uczucia dyskomfortu i pozwoli należycie odpocząć plecom.

Porządny materac to właściwa higiena wypoczynku

Warto także wiedzieć, że dobrze wykonany materac zapewnia prawidłową higienę wypoczynku. Jeśli Twój materac nie posiada zdejmowanego pokrowca, nie jest to dla Ciebie zbyt optymistyczny znak. Poziom higieny snu opiera się bowiem na tym, jak często pierzesz swój pokrowiec. Istotną kwestię stanowi również wypełnienie materaca. Najlepszym rozwiązaniem są modele hipoalergiczne, które charakteryzują się mniejszą podatnością na gromadzenie w sobie kurzu i innych zanieczyszczeń. Świetnie sprawdzają się także materace wyposażone w systemy wspomagające swobodny przepływ powietrza. Ograniczona wentylacja przyczynia się bowiem do rozwoju bakterii, grzybów i pozostałych drobnoustrojów.

To oczywiste, że efekty inwestycji w porządny materac nie będą od razu zauważalne, jednakże po dłuższym czasie zdasz sobie sprawę, iż podjąłeś dobrą decyzję. Odpowiednio dopasowany materac pomoże Ci zadbać o komfort Twojego snu, a także zapewnić mu higieniczne warunki. Ponadto pozbędziesz się dokuczliwych bólów kręgosłupa.

Artykuł sponsorowany.