Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2023 in Wnętrze |

Regulacja materaca – innowacyjna technologia!

Regulacja materaca – innowacyjna technologia!

Znalezienie odpowiedniego materaca do swojej sypialni nie należy do najprostszych zadań. Należy zdecydować się nie tylko na odpowiedni rozmiar czy materiał wypełnienia, ale także na poziom twardości podłoża snu. Niestety, czasem okazuje się, że materac, który wydawał się nam być wygodny w sklepie, po kilku dniach użytkowania nie spełnia naszych wymagań. Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy obawiają się takiego scenariusza, będą podłoża snu z regulacją twardości. Na czym polega ta technika i u kogo sprawdzi się najlepiej? Odpowiedzi na te pytania szukamy w dzisiejszym artykule.

Na czym polega regulacja twardości?

Materace z regulacją twardości to takie podłoża snu, które w jednym wnętrzu kryją materiały o różnej twardości. Dzięki zmianie kolejności ich ułożenia czy pozycji możemy osiągnąć efekt większej lub mniejszej twardości, która pozwoli lepiej się nam wysypiać. Niektórzy producenci, tacy jak firma SleepMed, oferują od 4 do nawet 6 stref twardości ukrytych w jednym materacu! Możliwość indywidualnego dopasowania materaca do swoich potrzeb sprawia, że nasz sen jest komfortowy niezależnie od zmieniających się w życiu czynników, takich jak waga czy stan zdrowia. Dzięki niej materac może służyć nam przez wiele lat, cały czas gwarantując zdrową podporę dla kręgosłupa.

Idealny materac niezależnie od Twojej kondycji

Jeśli czeka Cię zabieg medyczny, po którym będziesz potrzebować mocniejszej podpory dla kręgosłupa, materac z regulacją twardości jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Prosta zmiana sprawi, że podłoże zyska nową twardość i ustabilizuje Twoje ciało w zdrowej pozycji. Kiedy będziesz potrzebować większej sprężystości podłoża snu, bez problemu zmienisz układ termoelastycznych pianek, zyskująć tę właściwość. Twój nowy materac będzie dopasowywał się do Twojej kondycji i wciąż podążał za zmianami w Twoim ciele, by zapewnić Ci jak najlepszy komfort wypoczynku.

Zmiany wagi są nam niestraszne

Od odpowiednio dobranej twardości materaca zależy wygoda naszego snu. Przyjmuje się, że twardsze materace przeznaczone są dla użytkowników o większej wadze. Dzięki temu materac może zapewnić zdrową amortyzację dla ciała i przyjemną elastyczność punktową. Jeśli będziemy sypiać na zbyt miękkim materacu, nasz kręgosłup nie znajdzie w nim odpowiedniej podpory, przez co będzie niezdrowo się zapadać i wyginać w nieanatomiczny sposób. Powinniśmy pamiętać, że materac dobrany do naszej wagi jest kluczowy dla bezpieczeństwa naszego wypoczynku.

Materace są jednak inwestycją na kilkanaście lat, a przez ten czas nasza waga może ulegać różnym wahaniom. Ciąża czy zmiana stanu zdrowia szybko mogą sprawić, że dawna twardość materaca przestanie nam służyć. W takich sytuacjach idealnie sprawdzi się materac z regulacją twardości. Dzięki prostemu przepięciu pianek sprawisz, że podłoże snu stanie się bardziej miękkie lub odpowiednio twardsze, znów gwarantując Ci spokojny sen.

Za miękko? Postaw na matę kokosową

Nawet jeśli stwierdzisz, że cztery twardości materaców SleepMed nie są dla Ciebie wystarczające, nadal będzie istniało pomocnicze rozwiązanie. Jest nim zwiększająca twardość podłoża snu mata kokosowa. To dodatkowa warstwa, którą umieszcza się pomiędzy piankami materaca, dzięki czemu zyskuje on na twardości. Mata ta jest produkowana ze skorup orzechów kokosowych, czyli naturalnego i ekologicznego materiału. By mieć pewność, że maty będą trwałe, poddaje się je procesom wulkanizacji i lateksowania. Mata kokosowa to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób szukających sposobu na utwardzenie materaca, ale także dla alergików. Zawarte we włóknach kokosowych sole mineralne w naturalny sposób blokują rozwijanie się szkodliwych drobinek roztoczy czy pleśni, dbając o zdrowie osób borykających się z alergiami.

Artykuł sponsorowany.