Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 12, 2019 in Inne tematy |

Języki są zawsze przydatne

Języki są zawsze przydatne

Po co nam języki obce? Czy musimy się ich uczyć? Co z tego, że posługujemy się nimi płynnie? Czy warto uczyć się języków obcych?

Jak wykorzystać język obcy?

Języki obce niewątpliwie bardzo się przydają. I to coraz bardziej. Kiedyś wszystko toczyło się w kraju. Rozmowa z obcokrajowcem to była rzadkość. Dziś nie dość że w kraju jest wielu turystów i osób zza granicy, to dodatkowo więcej podróżujemy i prowadzimy handel międzynarodowy. Dlatego też coraz częściej wykorzystywany jest przez nas język obcy szczególnie język angielski, który zna wiele osób. Jest on przez to praktycznie uniwersalny i pozwala porozumieć się w każdym miejscu na świecie. Język obcy możemy wykorzystać wyjeżdżając na wakacje. Oczywiście musimy jakoś dotrzeć do hotelu, zamówić jedzenie w restauracji czy taksówkę. Po prostu musimy umieć się jakoś dogadać.
Poza tym język obcy to coraz częściej narzędzie naszej pracy. W związku z dużą liczbą turystów pracodawcy coraz częściej poszukują osób, które komunikują się w języku angielskim. Zarówno w pracy na przykład w sklepie odzieżowym, ale również w renomowanych firmach. Takie firmy wymagają od nas jednak zazwyczaj dokumentu, który potwierdza nasze umiejętności językowe.

Certyfikat- angielski zaawansowany

Najlepiej w takim przypadku posiadać certyfikat, który potwierdza nasze umiejętności na poziomie zaawansowanym z języka angielskiego. Takim certyfikatem jest CAE. Co zrobić, aby uzyskać ten certyfikat? Musimy zdać CAE egzamin . Na czym polega? Sprawdzane są na nim nasze umiejętności językowe w każdej kwestii. Zadania dotyczą czterech umiejętności- czytania, pisania, słuchania i mowy. Musimy rozwiązać egzamin i uzyskać wymaganą liczbę punktów. Będziemy musieli przeprowadzić krótką rozmowę, odpowiedzieć na pytania do tekstu, napisać esej, rozprawę czy sprawozdanie, a także wysłuchać rozmowy albo audycji radiowej i odpowiedzieć na przygotowane do niej pytania. Egzamin trwa około czterech godzin.
Warto jednak uzyskać taki certyfikat. Dzięki temu nasze umiejętności będą wysokie i zawsze będziemy mogli je wykorzystać.