Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 30, 2018 in Wnętrze |

Style aranżacji mieszkania

Style aranżacji mieszkania

Aranżacja wnętrz

Wyposażenie swojego mieszkania wymaga przemyślenia i dokładnego zaplanowania. Najlepszym sposobem jest wybranie konkretnego stylu aranżacji. Zagwarantuje to pewną spójność i wrażenie harmonii w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu. Projektowanie wnętrz jest bardzo przyjemne i może sprawiać naprawdę wiele radości i satysfakcji. Aby zdecydować się na konkretny styl aranżacji, warto przeglądać inspirujące magazyny wnętrzarskie oraz zdjęcia dostępne w internecie. W ten sposób możemy wyobrazić sobie czy dany styl będzie pasował do naszych wnętrz. Jeśli samemu nie potrafimy podjąć decyzji i zaplanować wystroju, można skorzystać z usług, jakie oferuje architekt. Doświadczona osoba potrafi spojrzeć na nasze wnętrza w całkiem nowy sposób i zaproponować rozwiązania, których samemu raczej byśmy nie wymyślili.

Wykonanie

Po dokonaniu wyboru stylu aranżacji, przychodzi czas na zmiany. Wybierając się do sklepu z akcesoriami i meblami należy wybierać elementy jedynie w wybranym stylu. W przeciwnym razie w mieszkaniu może powstać pewien chaos i niedopasowanie. Aby dokonać zmian nie zawsze potrzebny jest duży remont. Czasem wystarczy jedynie niewielka zmiana dekoracji, akcesoriów lub mebli. Przemalowanie ścian i zmiana paneli na podłogach wymaga większego zaangażowania oraz pracy. Remontując jedno pomieszczenie powinniśmy zwracać uwagę na spójność wszystkich pokoi. Jeśli każde z pomieszczeń będzie w całkowicie innym stylu, mieszkanie nie będzie spójne i harmonijne.

Jaki styl wybrać?

Zanim zaczniemy projektowanie wnętrz należy poznać style w jakich możemy urządzić wnętrza. Jednym z najbardziej powszechnych w ostatnim czasie jest styl skandynawski. Styl skandynawski oznacza jasne i przestronne pomieszczenia oraz delikatne, stonowane kolory w określonych barwach. Główne kolory stylu skandynawskiego to szary, biały i pastelowe odcienie błękitu. Kolejnym często wybieranym stylem jest ten nowoczesny. Ciekawe formy, geometryczne wzory i wyraziste kolory to główne cechy stylu nowoczesnego. We wnętrzach nowoczesnych najlepiej jest stawiać na minimalizm. Mebel o ciekawej formie lub wyrazistym kolorze może stanowić główny punkt i od razu zwracać na siebie uwagę. Popularny jest również styl loftowy. Cechuje go surowość i bardzo duże przestrzenie. W tym stylu doskonale sprawdzają się cegły na ścianach i podłogi przypominające stary, zużyty parkiet. Wszystkie te elementy nadają tajemniczości i niepowtarzalnego charakteru z bardzo ciekawym klimatem w każdym pomieszczeniu.