Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 3, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Remonty w mieszkaniu

Remonty w mieszkaniu

Remont

Remont mieszkania często wymaga wielkiego zaangażowania. Każdy kolejny etap wymaga dokładnego zaplanowania i przemyślenia pod każdym możliwym względem. Należy dokładnie przemyśleć, które elementy pragniemy wymienić lub odświeżyć, a które mogą jeszcze zostać w takim samym stanie. Najczęściej remontu wymagają pokoje dziecięce, sypialnie oraz salon. Wynika to z częstotliwości ich używania i zabrudzeń powstających wraz ze zniszczeniami. Pokoje dziecięce wymagają także remontu w miarę upływu czasu i dorastania dzieci. Dorastające dzieci mają zupełnie inne potrzeby i pokój powinien być do nich dostosowany. Salon również warto odświeżać ze względu na swoją praktyczną funkcję każdego dnia. Znacznie rzadziej potrzebujemy remontu łazienki lub kuchni. Choć są to pomieszczenia bardzo mocno eksploatowane każdego dnia i wymagają regularnego czyszczenia oraz sprzątania, remont tych pomieszczeń wiąże się z największymi kosztami.

Kuchnia

Jest to pomieszczenie użytku codziennego, służące do przygotowywania oraz przechowywania posiłków. W kuchni spędzamy codziennie naprawdę wiele czasu i powinna być ona dostosowana do naszych potrzeb. Powierzchnie blatów oraz szafek powinny być łatwo zmywalne, tak aby nie było zbyt skomplikowane utrzymywanie czystości. Wszystkie sprzęty oraz poszczególne elementy należy rozmieszczać według pewnych zasad, które mogą znacznie ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Ściany w kuchni warto malować farbami zmywalnymi, z których będziemy mogli zmyć zabrudzenia. Ponadto dobrze jest założyć płytki lub szklaną płytę na ścianę pomiędzy szafkami i przede wszystkim nad płytą grzewczą. Ogranicza to powstawanie tłustych plam i zanieczyszczeń wynikających z gotowania.

Remont w łazience

Łazienka to przede wszystkim pomieszczenie bardzo funkcjonalne, które może być przy okazji ładne. Przed przystąpieniem do remontu łazienki powinniśmy zadbać o zachowanie prawidłowej wentylacji. Warto postawić na wysokie jakościowo płytki oraz fugi, ponieważ w łazience każdego dnia jest wiele wilgoci. Źle położone płytki mogą powodować dostawanie się wody pod spód i w konsekwencji pękanie, a nawet całkowite odpadanie płytek. Nawet jeśli łazienka jest niewielkim pomieszczeniem, można w niej zaplanować postawienie sprzętów i mebli w taki sposób, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Dekoracje i akcesoria mogą być w innych kolorach i dzięki temu wpłyną na charakter i styl aranżacji w pomieszczeniu. Remonty są bardzo wymagające, lecz efekty mogą być niesamowite i bardzo zadowalające.