Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2021 in Wnętrze |

Pułapka na mole – skuteczny sposób na pozbycie się szkodników z naszej kuchni

Pułapka na mole – skuteczny sposób na pozbycie się szkodników z naszej kuchni

Mol spożywczy to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych do pozbycia się szkodników domowych. Trudno go początkowo wypatrzyć, gdyż może zagnieździć się nawet w nieotwartych produktach sypkich i zbożowych. Potem zaś trudno pozbyć się wszystkich osobników, a nawet dwa dorosłe mole spożywcze, pozostawione w kuchni mogą od nowa zainfekować pół spiżarki.
Jak pozbyć się moli spożywczych z kuchni raz, skutecznie i szybko?

Czego nie używać?

Wiele osób myśli, że użycie silnych środków owadobójczych na mole będzie najskuteczniejsze. Jednak okazuje się, że to sposób, który w dłuższej perspektywie może bardziej zaszkodzić nam, niż tym szkodnikom.
Chodzi bowiem o substancje, które są użyte w takich preparatach. Większość z nich, może zostać na sztućcach, naczyniach, meblach, czy co najgorsze na żywności. Może to spowodować zatrucia wśród naszych domowników.
Co więc należy zrobić, aby pozbyć się moli spożywczych bezpiecznie?

Inspekcja i mycie

Krokiem pierwszym powinno być przejrzenie wszystkich produktów i wyrzucenie wszystkich, w których są ślady bytowania moli, oraz te, z którymi mogły mieć styczność. Należy je wyrzucić w szczelnym worku i jak najszybciej wynieść z domu.
Krok drugi to umycie całej kuchni. Szczególnie szafek, w których były mole. W nich dokładnie myjemy kąty, a także tył i górę. Dodatkowo możemy dokładnie umyć podłogi i odsunąć wszystkie meble od ścian, by wszystko umyć. Najlepiej ciepłą wodą z mydłem.

Pułapka na mole

To jednak nie wszystko. Dla większej pewności, że wszystkie szkodniki zostały z domu usunięte możemy rozstawić feromonowe pułapki na mole. Nie są one groźna dla innych domowników, nie czujemy ich zapachu, oraz nie wydzielają niebezpiecznych substancji.
Są to pułapki oparte na feromonach wabiących mole oraz lepie, do którego przyklejają się owady. Po tym, jak zostanie wypełnione można ją wymienić na nowo i tak wyłapywać mole.
Aby lepiej działała można w szafkach rozsypać trochę goździków lub ziela angielskiego. Mole spożywcze nie lubią ich zapachu – działają jak naturalny odstraszacz. W ten sposób zamiast po szafkach chętniej przylecą do feromonowej pułapki.