Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 14, 2021 in Wnętrze |

Domowe triki na usunięcie plam z bejcowanego drewna

Domowe triki na usunięcie plam z bejcowanego drewna

Drewno jest dosyć trwałym materiałem, ale wymaga oczywiście staranności. Kiedy postawisz na nim coś gorącego lub zdarzy Ci się innego rodzaju zabrudzenie, wówczas miejsce, w którym stał taki przedmiot zostaje przebarwione lub przypalone. Jak sobie z tym poradzić? Dzięki dom -owym sposobom! Przeczytaj poniższy artykuł i skorzystaj z praktycznych wskazówek!

Usuwanie plam z bejcowanego drewna triki

-Ciepła woda jest niezwykle skuteczna, ale cały sekret polega na tym, aby użyć jej od razu po tym jak zauważyliśmy plamę. Aby usunąć takie zabrudzenie przy pomocy wody, należy wlać gorącą wodę bezpośrednio na miejsce, w którym znajduje się plama, w dalszej kolejności należy natychmiast wytrzeć tą plamę suchą ściereczką. Istnieje tutaj jednak ryzyko że zniszczysz mebel, dlatego zawczasu upewnij się, że nie pogorszysz sytuacji.
– Oliwa z oliwek i sól to doskonała mieszanina, która usunie nawet bardzo uporczywe plamy, a szczególnie te powstałe po kontakcie drewna z gorącym naczyniem. Zmieszaj te dwa składniki aż otrzymasz pastę. Po wykonaniu takiej pasty nałóż należy ją na bejcę i pozostaw przez kilka minut, po tym czasie weź czystą ściereczkę i przetrzyj bejcowane drewno w tym miejscu, gdzie znajdowało się zabrudzenie.
– Płyn do mycia naczyń ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Aby był naszym pomocnikiem w usuwaniu plam, należy wlać kilka kropli płynu do mycia naczyń na wilgotną gąbkę do zmywania naczyń. Następnie trzeba wetrzeć płyn w drewno w kierunku zgodnym z włóknami. W dalszej kolejności trzeba spłukać meble czystą wodą lub przetrzeć wilgotną szmatką.
– Korek od wina będzie działał jak gumka i sprawi, że ślady znikną błyskawicznie z bejcowanego drewna! W tym celu wystarczy wziąć korek korkowy i pocierać nim plamy na drewnie aż znikną – nigdy nie wyrzucaj starych korków do wina, ponieważ nie wiesz do czego jeszcze mogą się przydać!

Kiedy trzeba użyć silniejszych środków?

Zabrudzenia, którymi zajmiesz się od razu, po tym, jak je zauważyłeś są znacznie łatwiejsze do usunięcia, niż stare, zaschnięte plamy. Dlatego jeśli już zobaczysz takie zabrudzenie, zajmij się nim natychmiast, tak szybko, jak to możliwe. Często trzeba niestety użyć bardziej profesjonalnych środków, a czasami nawet konieczne będzie usunięcie starej bejcy. Wówczas nie obędzie się bez środków na bazie alkoholu, czy denaturatu. Konieczne może być też szlifowanie i nałożenie nowej, świeżej bejcy. Warto tutaj pamiętać, że te czynności możemy zostawić profesjonalistom – jeśli się nie znamy na bejcowaniu, możemy uzyskać mało estetyczny efekt.