Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 13, 2020 in Wnętrze |

Jak wybrać stół do małej kuchni – 3 pomysły

Jak wybrać stół do małej kuchni – 3 pomysły

Stół jest szczególnym miejscem w domu, to właśnie przy nim spotykamy się przy wspólnych posiłkach i przygotowujemy potrawy dla najbliższych. Ważne jest, by taki mebel wyróżniał się nie tylko interesującym wzornictwem, ale też funkcjonalnością. W przypadku aranżacji małej kuchni wybór stołu może okazać się nie lada wyzwaniem.

Nie jest łatwo zachować zasady ergonomii w małej przestrzeni kuchennej. Kiedy jednak mamy już ustawione meble i sprzęt AGD, przeanalizujmy, ile miejsca możemy maksymalnie przeznaczyć na część jadalną. Kiedy dokonamy pomiarów, warto też zadać sobie pytanie, jaki styl wnętrza najsilniej nas pobudza i cieszy zmysł wzroku.

Nowocześnie czy w stylu retro? Podpowiadamy

Stoły do kuchni niejedno mają imię, o czym przekonują twórcy nowoczesnych mebli kuchennych. Dziś każdy z łatwością dobierze komplet na miarę swoich oczekiwań. W ofercie są zarówno stoły modernistyczne, awangardowe, skandynawskie czy minimalistyczne, ale też klasyczne, retro, vintage lub rustykalne.

Przy wyborze materiału wykonania naszego wymarzonego stołu ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Na rynku mamy do wyboru produkty z drewna, drewnopodobne, z nowoczesnych tworzyw sztucznych, nieszkodliwych dla zdrowia i środowiska, ale też metalowe, szklane, z efektem korozji lub antyczne. Mała kuchnia wcale nie musi nas ograniczać w zakresie wyboru wyposażenia, o czym trzeba pamiętać, aranżując własne mieszkanie.

Małe jest piękne

Osoby mające do dyspozycji mały metraż mogą sięgnąć po nowoczesne stoły do kuchni z rozkładanym blatem, co nie tylko pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce, ale też będzie to praktyczne rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowego miejsca dla naszych gości.

Doskonałym pomysłem jest też zakup gotowych kompletów do kuchni, zaprojektowanych jako spójna całość. Do wyboru są tu modele z czterema, sześcioma, a nawet ośmioma krzesłami, które możesz bez problemu ulokować pod blatem, składać lub sztaplować, jeśli zajdzie taka potrzeba.