Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2019 in Inne tematy |

Praca potrzebna od zaraz – na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty w sieci?

Praca potrzebna od zaraz – na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty w sieci?

Internet to niezwykle bogate źródło informacji – także, jeśli chodzi o oferty pracy. Nic więc dziwnego, że to tam w pierwszej kolejności szukamy możliwości zatrudnienia. Miejsc, poprzez które bez problemu możemy dołączyć do procesu rekrutacyjnego. Na co zwrócić uwagę w tym zakresie?

Oferty pracy w sieci

Portale ogłoszeniowe to nie jedyne miejsce, w którym znajdziemy oferty pracy. W zależności od branży możemy skorzystać z serwisów ukierunkowanych na określony profil działalności – np. zamieszczający ogłoszenia dla programistów lub opiekunek. Dobrym miejscem, w którym może czekać na nas atrakcyjna praca, są również media społecznościowe – na fanpage’ach i w grupach tematycznych możemy znaleźć zarówno ogłoszenia o pracę na pełen etat, jak i zlecenia proponujące dodatkowe zajęcia, np. sprzątanie. Na nowe możliwości zawodowe trafimy również, odwiedzając strony internetowe poświęcone rozwojowi zawodowemu, prowadzone przez agencje pośrednictwa pracy lub przeglądając zakładkę związaną z karierą na stronie interesującej nas firmy.

Praca na pełny etat czy dodatkowa?

W sieci znajdziemy nie tylko możliwość podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin, ale także okazję do wykonywania pojedynczych zleceń czy oferty pracy dodatkowej, jak np. sprzątanie, które będziemy mogli połączyć z innymi, wykonywanymi na co dzień obowiązkami. Zanim zdecydujemy się odpowiedzieć na wybrane przez nas ogłoszenie, upewnijmy się, jaki charakter pracy proponuje nam przyszły pracodawca. Jeśli stosowna informacja nie została zamieszczona w ogłoszeniu, warto o nią dopytać w momencie wysyłania odpowiedzi na ofertę. Korzystając z sieci, możemy również trafić na atrakcyjne projekty oraz zlecenia, których realizacje możemy podjąć, prowadzać własna działalność gospodarczą.

Bez niedomówień

Profesjonalne ogłoszenie o pracę powinno rozwiewać wątpliwości w zakresie czynności, jakie będą należeć do obowiązków nowego pracownika, a także, jakie kompetencje są wymagane przez pracodawcę. Dobrą praktyką jest również umieszczenie tzw. „widełek” określających przedział wynagrodzenia przewidziany w związku z objęciem nowego stanowiska. Niemniej istotnym elementem ogłoszenia jest informacja o samej firmie, do której będziemy aplikować – niezależnie od tego, czy profilem działalności potencjalnego pracodawcy są rozwiązania IT, sprzątanie przestrzeni publicznej czy opieka nad dziećmi. Wiedząc, gdzie aplikujemy, możemy również poznać dodatkowe informacje na temat pracy w danej firmie czy zweryfikować krążące na jej temat opinie.