Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 9, 2017 in Inne tematy |

Tańsze nie znaczy gorsze

Tańsze nie znaczy gorsze

Dlaczego tak słabo dbamy o swoje zdrowie, czy nie chcielibyśmy spożywać produktów z najwyższej półki. Często na pierwszy plan wysuwa się problem finansowy, produkty, które są tańsze zawierają dużo więcej niebezpiecznych substancji.

Dodatki do żywności a diety

Czy faktycznie tak jest, czy osoby biedniejsze zdane są na złej jakości produkty spożywcze? Oczywiście, że nie spokojnie na sklepowych półkach można odnaleźć tańsze i bezpieczne jedzenie. Wystarczy dobrze zapoznać się z symbolami, które nie zawsze oznaczają niebezpieczeństwo. Owszem bywa droższy towar, lecz często przedsiębiorstwa, które s mało znane szukają swoich nowych klientów poprzez zdrowe składniki.

Dodatek do żywności nie każdy jest zły, najbezpieczniejsze są oczywiście barwniki, sporo w nich substancji naturalnych, gorzej się już zaczyna zagłębiając się w symbole, często już na starcie odnajdujemy wiele konserwantów, zagęszczaczy, spulchniaczy i elementów, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Przy dłuższym spożywaniu odczujemy same problemy, które często pozostaną z nami do końca życia.
Zanim zdecydujesz się coś zjeść przeczytaj etykietę.