Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 12, 2019 in Wnętrze |

Aranżacja nowoczesnego salonu

Aranżacja nowoczesnego salonu

Na wielu stronach internetowych można znaleźć przeróżne aranżacje salonu, jednak urządzając to właśnie pomieszczenie, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wielkość, a także to czy połączony jest z innymi pomieszczeniami, ponieważ powinny one wówczas stanowić spójną całość. Na co należy jednak zwrócić uwagę, aranżując nowoczesny salon?

Podział pomieszczenia na strefy

Aranżacja salonu to spore wyzwanie dla niejednej osoby, dlatego też, aby czuć się komfortowo w tym pomieszczeniu, warto podzielić go na strefy. Salon to zazwyczaj wielofunkcyjne pomieszczenie, ponieważ spożywa się w nim posiłki, przyjmuje gości, a także ogląda telewizję lub czyta książki. W jaki jednak sposób można wydzielić w salonie strefy? Wykorzystując np. w tym celu dywan, który pomoże wydzielić w salonie jadalnię. Warto przy tym podkreślić fakt, iż dywan sam w sobie stanowi świetny element aranżacyjny. Innym ciekawym pomysłem może być oddzielenie poszczególnych stref meblami. Jeśli salon jest sporych rozmiarów to na jego środku tyłem do aneksu kuchennego lub jadalni warto postawić duży narożnik, pamiętając jednak o tym, aby meble umożliwiały swobodne poruszanie się po pomieszczeniu.

Zamiast farb tapety

Tapety powoli powracają do łask, dlatego też, zamiast po farby warto sięgnąć właśnie po nie. W obecnym sezonie warto postawić na kwiaty, najlepiej takie w dużym rozmiarze. Dosyć ciekawie prezentują się również tapety, które swoim wyglądem imitują tkaniny. Ciekawym pomysłem może być również zastosowanie płytek, które głównie kojarzą się z kuchnią lub łazienką, jednak idealnie pasują również do salonu. Nie oznacza to oczywiście, iż całe to pomieszczenie powinno być wyłożone płytkami, gdyż może to sprawiać dosyć dziwne wrażenie, ale jedną ze ścian jak najbardziej warto wyłożyć tym materiałem.

Meble wypoczynkowe

Meble tapicerowane znajdujące się w salonie powinny kolorystycznie pasować do pozostałych elementów znajdujących się w tym pomieszczeniu. Najbardziej uniwersalnym kolorem jest oczywiście szary lub beżowy, jednak jeśli takie kolory już dawno się znudziły, można postawić na inne barwy. Jakie? W wielu sklepach można obecnie znaleźć sofy i narożniki w kolorze butelkowej zieleni lub w ultra violecie. Jeśli jednak takie rozwiązanie zbytnio nie pasuje do wnętrza, to można postawić na narożnik lub sofę w stonowanym kolorze, dobierając do niego ekstrawagancki fotel. Takie połączenie z pewnością zwróci uwagę wszystkich gości i spowoduje, że salon będzie po prostu wyglądał bardzo nowocześnie.