Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 12, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Prawo budowlane – kiedy warto skorzystać ze wsparcia prawnika?

Prawo budowlane – kiedy warto skorzystać ze wsparcia prawnika?

Meandry prawa budowlanego bywają zawiłe i niejednemu z potrafią przysporzyć trudności w ich interpretacji lub przełożeniu na konkretne działania. Niekiedy pomoc specjalisty z zakresu prawa może pomóc nam rozwiać wątpliwości Są również sytuacje, w których obecność doświadczonego w prawie budowlanym prawnika jest niezbędna. Kiedy warto skorzystać z jego wsparcia?

Wsparcie dla deweloperów

Rynek deweloperski to zróżnicowana branża, która wymaga doświadczenia i wiedzy. W wielu sytuacjach wparcie eksperta może ocalić nas przez konsekwencjami błędnej interpretacji przepisów. Doświadczony prawnik wesprze nas w przygotowaniu umów deweloperskich oraz kontraktów budowlanych. Na tym jednak nie kończy się jego pomoc – z powodzeniem możemy zasięgnąć jego rady w sytuacjach kryzysowych, np. gdy firma świadcząca usługi budowlane nie wywiązuje się z powierzonych jej zadań mimo podpisanej przez nas umowy.

Pomoc dla najemców i właścicieli

Prawo budowlane związane z wynajmem lokali komercyjnych przysparza niekiedy trudności zarówno najemcom, jak i samym właścicielom. Decydując się na wsparcie specjalisty, możemy zyskać pomoc zwianą m.in. przygotowaniem umów najmu lub sprzedaży lokalu. Pomoc prawna może okazać się także niezbędna wówczas, gdy chcemy zmienić sposób użytkowania lokalu lub przygotować się do kontroli ze strony powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Często – w ramach stałej współpracy – korzystają z niej także agencje nieruchomości.

Usługi prawne dla klientów indywidualnych

Doświadczenie kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w zakresie prawa budowlanego może okazać się pomocne także w momencie, gdy planujemy budowę domu lub sprzedaż mieszkania. Niemal każdy doświadczony prawnik będzie w stanie wyjaśnić nam trudne w odbiorze przepisy, przygotuje stosowne umowy lub doradzi, jak działać, gdy po zakupie działki okaże się, że poprzedni właściciel zataił przed nami fakty mające istotny wpływ na jej dalsze użytkowanie.

Jak znaleźć specjalistę godnego zaufania?

Zanim wybierzemy kancelarię, której specjalizacją jest prawo budowlane, upewnijmy się, że będzie w stanie wesprzeć nas swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie konkretnych, interesujących nas działań. Warto również poświęcić chwilę na zweryfikowanie opinii na jej temat. Być może dobrym pomysłem będzie pójść za rekomendacją znajomych, którzy mają za sobą budowę domu lub rozstrzygnęli z pomocą ekspertów zawiłą kwestię o charakterze prawnym. Potwierdzeniem rzetelności działań, jakie oferuje nam interesująca nas kancelaria, może być także opinia jednego z naszych partnerów biznesowych.