Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 11, 2018 in Nieruchomości i budowa |

Skąd wziąć pieniądze na dom lub mieszkanie?

Skąd wziąć pieniądze na dom lub mieszkanie?

Kredyt hipoteczny to często jedyna możliwość, aby kupić swoją własną nieruchomość. Jeśli ktoś nie dysponuje wystarczająco wysokimi kwotami, nie posiada wystarczających oszczędności, poszukuje sposobu na zdobycie gotówki na zakup nieruchomości. Bez względu na to, czy decydujemy się na mieszkanie czy też na dom, koszt ten i tak jest wysoki i pozostaje po za zasięgiem wielu osób. Wtedy jedynym ratunkiem może okazać się kredyt mieszkaniowy, który ułatwia pozyskanie wysokiej kwoty przy w miarę niskiej kwocie oprocentowania. Jednak umowa kredytowa zostaje podpisana jedynie z tymi osobami, które posiadają zdolność kredytową, a analityk bankowy określił ich jako zdolnych do spłaty swojego zadłużenia.

 

Niestety, nie każdy może liczyć na tak pozytywną ocenę. Osoby, które nie pracują bądź nie mają stałego zatrudnienia zwłaszcza w oparciu o umowę o prace są często skreślane niemal od razu. Zbyt niskie dochody również stanowią ogromną przeszkodę w ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Podobnie wygląda sytuacja osób, które pracują i maja stałe dochody, ale posiadają także inne osoby na utrzymaniu, które same nie zarabiają. Wówczas cały dochód dzielony jest przez liczbę osób w gospodarstwie domowym i określony na tej podstawie jako wystarczający bądź nie. Warto także dodać, że kredyt mieszkaniowy wiąże się ze sporą ilością formalności, których trzeba dopełnić chcąc otrzymać pożyczkę z banku. Jest również wielkim zobowiązaniem. Trzeba mieć bowiem świadomość, że musimy spłacać takie zadłużenie przez wiele lat, miesiąc w miesiąc płacąc spore raty. Bez względu na to, czy posiadamy akurat wystarczającą ilość pieniędzy, czy straciliśmy prace bądź chorujemy, spłata zadłużenia nadal będzie nas obowiązywać.

 

Właśnie dlatego umowa kredytowa podpisywana jest zwykle z tymi osobami, w przypadku których istnieje szansa, że nawet utrata pracy nie będzie długotrwała, a raty pożyczki będą nadal spłacane. Jest to robione w dobrej wierze, zarówno dla interesów banku, jak i samego kredytobiorcy. W przypadku, gdy kredytobiorca nie będzie spłacał rat kredytu, może dojść do pozyskiwania wymaganych kwot od kredytobiorcy w inny sposób. Jednym z nich jest sprzedaż całej nieruchomości, która została zastawiona kredytem hipotecznym i spłata zadłużenia wraz z odsetkami w banku. Dopiero wówczas kredyt mieszkaniowy będzie spłacony, jeśli pojawiłyby się problemy. Jeśli jednak będziemy spłacać swoje zadłużenia rzetelnie, w mig uporamy się z nimi i spłacimy cały kredyt, jaki został udzielony.