Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 27, 2019 in Wnętrze |

Retro czy nowoczesność? Sofa rozkładana w stylu angielskim – luksus w Twoim mieszkaniu

Retro czy nowoczesność? Sofa rozkładana w stylu angielskim – luksus w Twoim mieszkaniu

Istnieją rozwiązania w domowym wyposażeniu, które nie dość, że są piękne, to również wykazują się olbrzymim komfortem użytkowania. Taka właśnie powinna być sofa, która znajdzie się w naszym domowym salonie lub strefie wypoczynkowej. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć o rozwiązaniu klasycznym, które świetnie może sprawdzić się niemal w każdym salonie – od wariantów tradycyjnych po nowoczesne. Wszystko zależy od pomysłu i dodatków. Dowiedzmy się jak najwięcej na temat sofy w stylu angielskim.

Klasyka z najlepszych źródeł

Sofy angielskie to opoka dobrego smaku i prawdziwej wygody – niezastąpione wyposażenie domu. Czym się wyróżniają? Zazwyczaj przykuwają wzrok masywną i solidną sylwetką, która dominuje nad resztą aranżacji. Podłokietniki są rozbudowane i wyoblone, dzięki temu pozwalają oprzeć się wygodnie podczas siedzenia lub położyć się na popołudniową drzemkę.

Kanapy w stylu angielskim są również tapicerowane, wpisując się w różne tendencje i aktualne nurty wnętrzarskie. Mogą składać się z prostych poduch, położonych na drewnianej konstrukcji lub zachwycać pikowaniami w stylu Chesterfield.

Funkcjonalności – jak wybrać dobrą sofę angielską

W zależności od naszych indywidualnych potrzeb, można znaleźć inne rozwiązanie mebli w stylu angielskim. Najczęściej wybierane są oczywiście klasyczne modele – dwuosobowe lub nieco większe. Jednak nie jest to jedyna opcja.

Bardzo praktyczna może być sofa rozkładana, która szybko i łatwo pozwala na zorganizowanie miejsca do spania dla odwiedzających nas gości. W przypadku gdy planujemy częściej korzystać z kanapy jako łóżka, wówczas lepiej zrezygnować z wariantów z dużą ilością przeszyć i ozdobnych guzików, które mogą utrudniać wyspanie się.

Sofa angielska – kwiaty, grochy czy jednobarwność?

Sofy angielskie bez trudu można wpisać w niemal każdą stylistykę współczesnych wnętrz. Warianty jednobarwne sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, modele w kwiaty uzupełnią klasyczne wnętrza, a geometryczne wzory świetnie sprawdzą się w, powracających obecnie do głównego nurtu dekoracyjnego, pomysłów na geometrię z lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Każde z tych rozwiązań przede wszystkim obiecuje jednak wygodę i komfort długoletniego użytkowania. A przecież na tym właśnie powinna się opierać główna funkcjonalność naszego salonu.