Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 22, 2019 in Wnętrze |

Kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym nasza garderoba może stać się bardziej funkcjonalna!

Kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym nasza garderoba może stać się bardziej funkcjonalna!

Piękne sukienki, ciepłe płaszcze, obuwie… nasza odzież niejednokrotnie wymaga sporo miejsca do jej przechowywania. Jak zaplanować odpowiednią przestrzeń i uniknąć jednocześnie ryzyka bałaganu? Z pomocą mogą nam przyjść praktyczne wskazówki.

Szafa na wymiar dopasowana do potrzeb

Nowoczesne i funkcjonalne szafy to niezbędne wyposażenie każdej garderoby. Odpowiednio zaaranżowane, będą w stanie zapewnić nam wygodne przechowywanie odzieży oraz obuwia. Szafa na wymiar pozwoli nam także na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jaką możemy przeznaczyć w tym zakresie. Nowy mebel to dobra okazja na porządki– pozbądźmy się nienoszonych ubrań, zniszczonego obuwia lub dodatków, które były modne kilka sezonów temu. Pozwoli nam to ocenić, ile miejsca faktycznie potrzebujemy.

Wszystko w porządku

Gdy naszą garderobę uświetni już odpowiednia, np. wykonana na wymiar szafa, czas ułożyć odzież na półkach. Możemy poselekcjonować ją na kilka sposobów – najpopularniejszy jest ten, który dzieli ubrania na te, które nosimy wiosną i latem oraz te, które zakładamy w sezonie jesienno-zimowym. Zadbajmy również o to, aby nasze obuwie znalazło w garderobie swoje miejsce. To, z założeniem którego planujemy poczekać do kolejnego sezonu warto zaimpregnować i dodatkowo zabezpieczyć – np. umieszczając je w tekturowych pudełkach.

Garderoba to przestrzeń, w której możemy nie tylko przechowywać odzież, ale także dopracować naszą kreację do perfekcji. Z tego tytułu pomieszczenie często staje się miejscem, w którym układamy także modne dodatki – paski, torebki lub biżuterię. Aby uniknąć bałaganu, postarajmy się zadbać o to, aby odpowiednio je rozlokować. Możliwości jest wiele – od małych szkatułek lub przestronnych szuflad po wieszaki, które możemy zamocować np. po wewnętrznej stronie drzwi szafy.

Lustereczko, powiedz przecie…

Jeśli aranżowana przestrzeń ma służyć nam nie tylko do przechowywania ubrań, ale także tworzenia modnych zestawów i kreacji, warto wyposażyć pomieszczenie w lustro. Niekiedy problem ten rozwiązuje szafa, której drzwi zastąpi lustrzana tafla. W innym przypadku możemy zdecydować się na wolnostojący produkt lub zamontować lustro na ścianie. Ważne jest to, aby było odpowiednich rozmiarów – łatwiej będzie ocenić strój, gdy w odbiciu widoczna będzie nasza cała sylwetka. Bogate wzornictwo, jakie oferują nam sklepy budowlane, pozwoli także na bezproblemowe dopasowanie lustra do przyjętego w pomieszczeniu stylu.

Jedna garderoba – wiele funkcji

Jeśli dostępna przestrzeń pozostawia nam nieco więcej swobody w działaniu, warto zastanowić się, jakie funkcje, poza przechowywaniem, może spełniać nasza garderoba. Często pojawia się w niej także toaletka lub pufa, na której możemy rozsiąść się wygodnie, mierząc obuwie. Jeśli moda to nasza pasja, nic nie stoi na przeszkodzie, aby we wnętrzu pojawiła się również maszyna do szycia. Analizując własne oczekiwania mamy szansę zaaranżować przestrzeń tak, aby korzystanie z niej było jak najbardziej komfortowe.