Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 30, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Budowa antresoli – na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Budowa antresoli – na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Nowoczesne i klimatyczne wnętrza, w których pojawiają się antresole, kuszą nas swoim stylem i funkcjonalnością. Jeśli marzenie o tej szczególnej i cieszącej się popularnością konstrukcji spędza nam sen z powiek, warto ocenić możliwości, jakie oferuje nam dom lub mieszkanie i… zabrać się za jego realizację.

Odpowiednia wysokość to podstawa

Zanim jednak plan, jakim jest budowa antresoli wcielimy w życie, warto przyjrzeć się przestrzeni, jaką dysponujemy. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się w nowoczesnych budynkach lub kamienicach. Pomieszczenie powinno być odpowiednio wysokie – tak, aby przestrzeń zarówno pod antresolą, jak i na niej pozwalała na swobodne przemieszczanie się. Jeśli nasze mieszkanie lub dom nie dysponuje odpowiednio „wysokim stanem”, dobrym pomysłem będzie poszukanie alternatywy. W sytuacji, gdy zależy nam na wydzieleniu dodatkowej przestrzeni – w niskim mieszkaniu być może lepiej sprawdzi się funkcjonalny podest.

Antresola na miarę

Gdy przestrzeń nam na to pozwala i uznamy, że antresola bez przeszkód może uświetnić naszą sypialnię lub salon, kolejnym kroki będzie jej projekt, a następnie budowa. Zanim zabierzemy się za remont zastanówmy się, jaki styl będzie pasować do obecnego wnętrza. Możliwości w tym zakresie są niemal nieograniczone. Kluczem do sukcesu jest jednak harmonia i odpowiednie proporcje. Zarówno balustrada, jak i schody powinny być ze sobą spójne w zakresie reprezentowanego stylu. W zależności od preferencji możemy zdecydować się na szklane, drewniane lub metalowe akcenty. Ciekawym rozwiązaniem będą konstrukcje w pastelowych kolorach lub z miedzianymi akcentami. Jeśli zależy nam na eklektycznym wnętrzu – dobrym pomysłem będzie wsparcie doświadczonego projektanta, który zadba o równowagę we wnętrzu i umiejętnie dobierze materiały.

Remont przestrzeni i designerska aranżacja

Gdy plan na realizację jest gotowy, czas na remont, za sprawą którego w naszym pomieszczeniu pojawi się nowa, funkcjonalna przestrzeń. Aby sprawnie się z nim uporać, warto skorzystać z pomocy specjalistów, dla których budowa antresoli nie stanowi wyzwania i mogą pochwalić się wieloma stylowymi aranżacjami w tym zakresie. Przy sprawnym działaniu nowa konstrukcja może uświetnić nasz dom lub mieszkanie w przeciągu kilku, do kilkunastu dni.

Nowa konstrukcja gotowa? Czas na aranżację. Od nas tylko zależy, jaką funkcję spełniać będzie wymarzona antresola. Duża popularnością cieszą się zaaranżowane w ten sposób przestrzenie rekreacyjne oraz garderoby. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić tam kącik do czytania lub miejsce do pacy.