Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 12, 2019 in Wnętrze |

Mała kuchnia a ekspres do kawy – jak to pogodzić?

Mała kuchnia a ekspres do kawy – jak to pogodzić?

Marzenie o codziennej, aromatycznej kawie, która możemy delektować się w zaciszu własnego domu lub biura nie muszą zostać przekreślone przez niewielkie rozmiary kuchni. Z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia. Jak wybrać ekspres, który pojawi się w małym pomieszczeniu?

Rozmiar ma znaczenie

Wybierając ekspres do kawy niejednokrotnie bierzemy pod lupę to, jakie rodzaje kaw będzie w stanie dla nas przygotować urządzenie. Nie bez znaczenia jest także wzornictwo sprzętu lub intuicyjna obsługa, która możemy zarządzać np. poprzez dotykowy panel. Jeśli przestrzeń naszej kuchni jest dość duża – możliwości są niemal nieograniczone. Co jednak w przypadku, gdy nie dysponujemy aż taką swobodą w wyposażeniu kuchni naszego mieszkania lub biura z uwagi na nieustawną, niewielką przestrzeń? Wówczas z pomocą może przyjść nam kompaktowy ekspres do kawy. Jak go wybrać?

Mały ekspres, wielka moc

Kompaktowe ekspresy do kawy to odpowiedź na potrzeby wszystkich miłośników czarnego napoju, dla których dzień, którego nie uświetni dobra kawa, jest dniem straconym. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju urządzenia, których wymiary zostały ograniczone do niezbędnego minimum, jednak mimo tego wciąż są w stanie przygotować dla nas wyborny napój – i to nie tylko małą czarną!

Nowoczesna technologia łączy wysoką ergonomię pracy z ciekawym wzornictwem, jakim może pochwalić się niejeden kompaktowy ekspres do kawy. Wbrew pozorom, w asortymencie dostępnym na rynku, znajdziemy niewielkie urządzenia o wielkiej mocy – odpowiednie ciśnienie i precyzja działania sprawiają, że przyrządzana kawa za każdym razem będzie smakować wybornie.

Bogactwo możliwości

W momencie, w którym wybierzemy ekspres do kawy, nasza kuchnia lub biuro zyskają osobistego baristę. W zależności od rodzaju urządzenia, możemy zdecydować się na kawę w ziarnach lub mieloną. Nieustającą popularnością cieszy się także kawa w kapsułkach – wystarczy umieścić ją we wskazanym miejscu i wcisnąć odpowiedni przycisk, aby w ciągu kilku chwil cieszyć się smakiem doskonałego napoju.

Zaawansowane rozwiązania sprawiają, że wybrane urządzenie będzie w stanie zapewnić nam zarówno pobudzające espresso lub klasyczne americano. Jeśli sprzęt wyposażony został w pieniacz do mleka – nic nie stoi na przeszkodzie, aby delektować się również delikatnym cappuccino lub nie mniej lubianą kawą flat white. Także dostępne na rynku kawy zaskakują bogactwem smaków i aromatów. Dzisiejsza technologia to doskonały dowód na to, że nieustawna kuchnia czy małe biuro nie muszą być przeszkodą w trosce o perfekcyjną kawę każdego dnia!