Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 6, 2020 in Wnętrze |

Sposoby na aranżację małej łazienki

Sposoby na aranżację małej łazienki

Urządzasz właśnie swoją łazienkę i załamujesz ręce ponieważ wydaje Ci się że pomieszczenie jest za małe i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? Jest wiele opcji które pomogą Ci wygospodarować odpowiednio dużo miejsca nawet w niewielkiej przestrzeni. Kiedy aranżuje się małe łazienki pomysły obejmują zazwyczaj to jak powiększyć przestrzeń dzięki różnym sztuczkom. Jednym ze sposobów jest dobranie odpowiednich mebli zwłaszcza do przechowywania oraz oświetlenia które w łazience jest kluczowe.

Miejsce do przechowywania

Przechowywanie może być wyzwaniem w mniejszych przestrzeniach, ale na szczęście istnieje wiele opcji, które sprawią, że Twój pokój będzie funkcjonował dużo lepiej.

Szafki z lustrem są idealne do umieszczenia nad umywalką i są dostępne w różnych głębokościach, aby pasowały do różnych pomieszczeń. Tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota, rozważ lustro ze zintegrowaną półką, która zapewni miejsce na kilka niezbędnych rzeczy, lub szafkę z podnoszonymi drzwiami, która potrzebuje mniej miejsca do otwarcia.

Mamy również szafki z pojedynczymi i podwójnymi drzwiami, które zapewniają więcej opcji, oraz projekty z niewidocznymi uchwytami, które nadadzą pomieszczeniu elegancki i opływowy wygląd.

Jeśli jest mało miejsca na podłodze, wysoka, wąska szafka może pomieścić wszystko, od ręczników po papier toaletowy – i są dostępne opcje zawieszenia na ścianie, które utrzymają podłogę w czystości. Można wykorzystać szafki o wysokim połysku, które odbijają więcej światła w Twoim pomieszczeniu.
Nie zapomnij powiesić kosza prysznicowego w kabinie lub nad wanną, aby trzymać butelki z dala od powierzchni i wszystko pod ręką. Znajdziesz z pewnością rozwiązania w różnych kształtach i rozmiarach, pasujące do Twojej przestrzeni i potrzeb całej rodziny.

Oświetlenie

Sposób oświetlenia łazienki może mieć ogromny wpływ na jej wielkość. Kompaktowe przestrzenie będą wydawać się mniejsze przy niewystarczającym oświetleniu, ale właściwy dobór żarówek i opraw we właściwym miejscu sprawi, że pomieszczenia będą bardziej przestronne i zachęcające.

Do oświetlenia górnego wybierz reflektory łazienkowe i oprawy typu downlight z diodami LED. Tam, gdzie to możliwe, umieść światła równomiernie w całym pomieszczeniu i rozważ dodanie reflektorów nad kluczowymi obszarami, takimi jak wanna.

Nowoczesne żarówki LED zapewniają czyste, jasne światło i wystarczają na średnio 15 lat – więc nie musisz się martwić, że więcej świateł może oznaczać wymianę większej liczby żarówek. Niemal natychmiast osiągają maksymalną jasność, w przeciwieństwie do starszych żarówek CFL, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej przytulne.

Rozważ dodanie kinkietów zamontowanych nad lub po obu stronach umywalki lub lustra z wbudowanymi światłami. Dają one delikatniejsze światło, które ułatwi wykonywanie czynności takich jak golenie i nakładanie makijażu, a także uzupełni oświetlenie nad głową.