Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 14, 2019 in Wnętrze |

Urządzanie pokoi

Urządzanie pokoi

Kuchnia i meble w niej

Kuchnia to pomieszczenie najbardziej użytkowe w całym mieszkaniu. W kuchni każdego dnia przygotowujemy posiłki, przechowujemy produkty spożywcze i czasem również spędzamy czas na innych czynnościach. Dlatego też urządzanie kuchni powinno być bardzo przemyślane i dokładnie zaplanowane pod względem wszystkich jej funkcji. Szafki kuchenne powinny być bardzo pojemne i jednocześnie łatwo dostępne. Blaty oraz inne powierzchni najlepiej jeśli wykonane są z łatwo zmywalnych materiałów. Dzięki temu utrzymywanie czystości w kuchni nie będzie sprawiało dużego kłopotu i wymagało specjalnego zaangażowania. Wszystkie sprzęty kuchenne muszą być ustawione w taki sposób, aby ułatwiać codzienne korzystanie. Źle zaplanowana i wykonana kuchnia, może wprowadzać frustrację i brak chęci na gotowanie.

Łazienka

Łazienka to kolejne pomieszczenie o bardzo praktycznych funkcjach. Przede wszystkim umożliwia codzienną dbałość o higienę osobistą oraz załatwianie swoich fizjologicznych potrzeb. Dlatego każdy element w łazience powinien być dobrze przemyślany. Powierzchnie szafek, blatów, podłogi i ścian muszą być łatwo zmywalne ze względu na częste pojawianie się pary wodnej oraz wilgoci w łazience. Szafki w łazience należy wybierać z przeznaczeniem na przechowywanie kosmetyków, środków czystości oraz ręczników. Jeśli łazienka ma wystarczającą powierzchnię można zamontować jednocześnie wannę oraz prysznic. Daje to możliwość wyboru każdego dnia według własnych upodobań.

Salon

Jest to pomieszczenie o wielu funkcjach. W salonie spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego sofy w nim się znajdujące powinny być bardzo wygodne i przede wszystkim solidne. Kanapy mogą także posiadać funkcję rozkładania do spania. Dzięki takiej opcji możliwe jest przenocowanie swoich gości. Dlatego szczególnie ważne jest, aby kanapy były możliwie jak najwyższej jakości. W salonie należy także zastosować odpowiednie oświetlenie, które za dnia oświetli cały pokój, natomiast wieczorem pozwoli na relaksujący odpoczynek. W salonie dużą rolę odgrywają także tkaniny, takie jak poduszki, koce i zasłony. Mogą one wpłynąć na klimat panujący w pomieszczeniu i sprawić, że będzie bardzo przytulne. Jeśli w mieszkaniu są dzieci, dobrze jest posiadać miękki dywan, na którym najmłodsi członkowie rodziny będą mogli się bawić. Dywany mogą być bardzo różne, wykonane z wielu różnorodnych materiałów. Dywan w mocnym kolorze lub z ciekawym wzorem wpływa na cały odbiór salonu, dlatego jest to naprawdę istotny element w salonie.