Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 24, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Porównanie przed wyborem

Porównanie przed wyborem

Wynajem mieszkania

W obecnych czasach w każdym większym i mniejszym mieście dostępnych jest bardzo dużo ofert wynajmu mieszkań. Z roku na rok koszty wynajmowania cudzego mieszkania wzrastają i przestają być atrakcyjne. Comiesięczne opłaty, które trafiają do właścicieli mieszkań nie są żadną inwestycją w swoją przyszłość. Umowa podpisywana z wynajmującym również wiąże nas na pewien czas, w którym musimy ponosić stałe koszta, często nawet bardzo wysokie. Wiele wynajmowanych mieszkań nie może zagwarantować wysokiego standardu i pokoje wyglądają bardzo nijako. Jednak nawet zaniedbana mieszkania są wynajmowane za całkiem spore pieniądze. Oznacza to, że posiadanie nieruchomości na wynajem jest bardzo dobrym biznesem i sposobem na zarobienie pieniędzy. Wynajmując mieszkanie nie mamy możliwości wykonania remontu według własnych upodobań, a powstające usterki lub wymieniane meble i sprzęty najczęściej pozostają w mieszkaniu po naszej wyprowadzce.

Własne mieszkanie

W takiej sytuacji dużo bardziej opłacalnym wyjściem jest zakup własnego mieszkania. Zdolność kredytowa jest czymś, co posiada większość osób uczciwie pracujących na stałe. Miesięczna rata kredytu hipotecznego najczęściej może okazać się mniejsza od kosztów wynajmowanego do tej pory mieszkania. Płacenie rat na mieszkanie jest również inwestycją w swoją przyszłość, dlatego jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze. W swoim mieszkaniu można dokonywać wszelkich zmian i remontów według własnego uznania i gustu, bez konsultowania każdej zmiany z obcą osobą. Warto więc wybrać się do banku i sprawdzić jaka jest nasza zdolność kredytowa, a następnie zastanowić się nad inwestycją we własną nieruchomość. Banki oferują obecnie bardzo korzystne kredyty hipoteczne, które nie muszą być wielkim obciążeniem dla domowego budżetu dla większości osób.

Własny dom

Jeśli nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca, dobrym rozwiązaniem może być budowa domu. Jest to spora inwestycja, jednak zamieszkanie we własnym domu jest najbardziej komfortowym i satysfakcjonującym rozwiązaniem. Budowanie domu odbywa się w etapach, które powinny następować po sobie w pewnych odstępach czasu. Pierwszym krokiem jest wybór i zakup działki budowlanej, na której następnie powstanie dom. Kolejnym etapem jest dokładne i staranie przemyślane wybranie odpowiedniego projektu. Przeglądanie projektów na różnych stronach internetowych daje możliwość sprecyzowania swoich oczekiwać i marzeń. Dopiero po wyborze działki oraz projektu przychodzi czas na składanie wniosków o wydanie pozwoleń na budowę oraz rozpoczęcie starań o kredyt hipoteczny. Kredyt ten wypłacany jest w kilku transzach po zakończeniu poszczególnych etapów budowy oraz skontrolowaniu ich przez specjalną komisję.