Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 21, 2019 in Wnętrze |

Dobry mop do podłogi

Dobry mop do podłogi

W ferworze przedświątecznych porządków najbardziej liczy się oszczędność czasu. Zbyt pracochłonne i uciążliwe sprzątanie odbiera radość i frustruje. Kiedy w mieszkaniu zapanuje porządek na półkach i w szafach, czas pomyśleć o efektywnym sprzątaniu podłogi. Mop do zmywania, jeśli jest dobrej jakości będzie niezwykle pomocny.
Dobry mop do podłogi musi być zrobiony z materiałów, które absorbują wilgoć. Najlepszy mop do zmywania jest wykonany z grubej bawełny. Istotne jest także, aby nowoczesny mop sięgał trudno dostępnych miejsc. Kąty w pokoju oraz miejsca za łóżkami są zazwyczaj pełne kurzu. Mając dobry mop do podłogi poradzimy sobie z każdym kurzem.

 

Nowoczesny mop może być sznurkowy lub płaski. Niektóre modele są obrotowe, dzięki czemu sprzątanie jest prostsze. Istotne jest, aby mop do zmywania można było uprać w pralce w wysokiej temperaturze. Standardowo przyjmuje się, że nowoczesny mop powinno dać się uprać w sześćdziesięciu stopniach. Pamiętajmy, że dobry mop do podłogi nie rozleci się po pierwszym praniu i zachowa swoje właściwości.
Kupując dobry mop do podłogi nie zapominajmy o wiaderku. Zazwyczaj dostępne są modele w komplecie z wiadrem. Jeśli jednak mop do zmywania nie ma wiaderka musimy je dokupić. Do płaskiego mopa wystarczy zwykłe wiadro, natomiast do sznurkowego potrzebne jest specjalne wiaderko z wyciskaczem.
Czasy, gdy podłogę zmywało się na kolanach, odeszły do lamusa. Nowoczesny mop, dobre środki czyszczące i filiżanka kawy przed sprzątaniem, pomogą doprowadzić mieszkanie do upragnionego porządku.