Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 24, 2021 in Wnętrze |

Jak pomysłowo urządzić sypialnię dla dziecka?

Jak pomysłowo urządzić sypialnię dla dziecka?

Każde dziecko marzy o swojej idealnej, pełnej bajkowego uroku sypialni, w której będzie mogło stworzyć swoją własną bazę. Posiadać swoje miejsce, w którym będzie mogło czuć się w pełni bezpiecznie, a także mogło mieć pełno zabawek dookoła. To właśnie w tym pomieszczeniu będą ożywać marzenia I dziecięca wyobraźnia. To w nim będą biegały złote konie, latały różowe smoki, budowały się fortece, organizowały się wyścigi samochodów czy walki samurajów. Należy zwrócić uwagę, że meble dla dzieci starszych oraz młodszych, które są aktualnie obecne w polskich sklepach meblowych są bardzo bezpieczne w użytkowaniu.

5 pomysłów na sypialnię dla dziecka

  1. Użycie pastelowych kolorów otworzy dziecięcy pokój na wszelkie marzenia. To właśnie jasny róż, błękit, delikatny żółty lub ciepła zieleń będzie idealnie się prezentować w każdym pomieszczeniu dla dziecka. Pamiętajmy, że tego rodzaju kolory są uniwersalne, które pasują tak samo jak do sypialni dla dziewczynki oraz dla pokoju chłopca. Dodatkowo, oprócz wykorzystania kolorów pastelowych na ścianę, można je spokojnie wykorzystać na tkaninach, wszelkie poduszki dekoracyjne, zasłony lub obicia mebli będą idealnie się razem ze sobą komponować, sprawiając uśmiech na twarzy dziecka.
  2. Zważając na swoje dziecko, powinniśmy wziąć pod uwagę jego pragnienia I plany o zostaniu piękną królewną lub odważnym rycerzem, dzielnym piratem, a nawet sławnym sportowcem. W związku z tym możesz skorzystać z różnych elementów wodnych na okno, a także z doboru odpowiedniego koloru zasłon do pokoju pirata. Zadbajmy również o bajeczny dobór dodatków, przykładowo możemy zwiększyć bajkowość pokoju zakładając kolorową pościel z wizerunkiem ulubionej, bajkowej postaci dziecka.
  3. Kolor biały będzie idealną barwą przewodnią w pokoju dziecka, symbolizuje on w końcu niewinność, odpoczynek, doskonałość oraz spokój. Oprócz ścian możemy go wykorzystać przy wyborze mebli. Warto zastosować białe ozdoby okienne, które sprawią, że nawet po zasłonięciu okien nadal w pokoju będzie jasno.
  4. Nie zapominajmy również o ciekawości dzieci. Za pomocą zabawy I odpowiedniego doboru regałów, półek lub komody, możemy rozwinąć w naszym dziecku chęć czytania, odkrywania nowych rzeczy, a także nauki. Zapewnijmy również pasujące biurko oraz stolik, dzięki którym będzie mogło komfortowo rozwiązywać niezliczoną masę zagadek, a także pomóc w rozumieniu rzeczywistości.
  5. Jeżeli zastosujemy wiele odcieni szarości w pokoju dziecka sprawimy, iż będzie ono spokojniejsze, wyciszone, a dodatkowo sprawią nam duże pole manewru w sprawie wyboru dodatków. Sprawdzą się wszelkie kolorowe ozdoby, na przykład niebieskie, żółte narzuty na łózko lub zielone, czerwone poduszki.

Kategoria: dom